۞ حضرت امام خمینی (ره):
انگیزه بعثت نزول وحی است و نزول قرآن است و انگیزه تلاوت قرآن بر بشر این است که تزکیه پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار همایش » اخبار ویژه » اسلایدر » اطلاعیه ها
سومین جلسه «ستاد برنامه ریزی و اجرایی» دومین همایش بین المللی قرآن در اندیشه و سیره امام خمینی (ره) در «مجمع جهانی اهل بیت علیهما السلام» برگزار شد.

سومین جلسه «ستاد برنامه ریزی و اجرایی» دومین همایش بین المللی قرآن در اندیشه و سیره امام خمینی (ره) در «مجمع جهانی اهل بیت علیهما السلام» برگزار شد.

سومین جلسه ستاد برنامه ریزی و اجرایی «دومین همایش بین المللی قرآن در اندیشه و سیره امام خمینی (ره)» در روز شنبه مورخ ۱۹/۱۱/۹۸ در «مجمع جهانی اهل بیت (علیهما السلام) برگزار گردید. در این جلسه، معاون امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت با ارائه مقدماتی در زمینه ضرورت پرداختن به «اندیشه های امام […]


سومین جلسه ستاد برنامه ریزی و اجرایی «دومین همایش بین المللی قرآن در اندیشه و سیره امام خمینی (ره)» در روز شنبه مورخ ۱۹/۱۱/۹۸ در «مجمع جهانی اهل بیت (علیهما السلام) برگزار گردید. در این جلسه، معاون امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت با ارائه مقدماتی در زمینه ضرورت پرداختن به «اندیشه های امام خمینی (ره) جلسه را آغاز کرد. حجت الاسلام والمسلمین زارعان گفت: برگزاری این همایش به منزله این است که گویی از رهبری جامعه امروز سخن گفته می شود. این حرکت باید دامنه دار بوده و ادامه یابد. امام علاوه بر ارتباط با بحث انقلاب، رابطه های چند جانبه با قرآن داشتند که باید از این حیث به امام نگریست. وی افزود: ما باید امام را هم به عنوان یک مفسر تجلیل کنیم و هم به عنوان کسی که قران را در زندگی، فردی، اجتماعی، خانوادگی و ارتباطات تجسم بخشید و سعی کرد تفسیر قرآنی را در حرکت فردی، شخصی، خانوادگی و اجتماعی ذیل یک حرکت بین المللی جهانی تحقق بخشد. امام خادم قرآن بود و خود را وقف قرآن کرد. تکیه بر نام اسلام و اهل بیت که گوهر و مغز دین هستند همواره در سخنان ایشان جلوه گر است.
ایشان ادامه داد: باید از مبتکران این نوع فعالیت تشکر کرد. ما با این کارمروج قرآن و انقلاب اسلامی و حرکت امام خمینی خواهیم بود. باید سعی کنیم که این همایش، کار علمی جدی باشد نه صوری و فاقد محتوا.


در این جلسه دبیر اجرایی همایش پس از مرور مصوبات جلسه دوم ستاد که در ۲۵/۹/۹۸ تشکیل شده بود، گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای مصوبات ارائه داد. آقای غلامعلی اصغریان از دستگاه های مشارکت کننده درخواست کرد در برگزاری یک همایش علمی و جدی تلاش کرده و از همه ظرفیت های علمی خود بهره بگیرند. ایشان افزود: اندیشه های قرانی امام نباید کنار گذاشته شود این اندیشه ها باید مورد توجه همه مجامع علمی پژوهشی قرار گیرد.


در این نشست، پس از اینکه اعضای مشارکت کننده به ارائه گزارشی از نحوه مشارکت ارگان خود پرداختند، برخی از اعضا، پیشنهادها،راهکارها و نظرهایی را مطرح کردند که اهم آنها به شرح زیر بود: ۱- جمع آوری آثار چاپ نشده درباره امام خمینی (ره) و اندیشه های ایشان به ویژه در ارتباط با قرآن و حمایت از آن آثار ۲- ضرورت توجه به جنبه های علمی این همایش ۳- تجلیل از مترجمان شیعی کشورهای مختلف ۴-ضرورت برگزاری پیش همایش ها ۵- برنامه ریزی در زمینه دیدار با مراجع تقلید به ویژه مراجعی که شاگرد امام بوده و در بحثهای قرانی صاحب نظر هستند

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*